I Darterskie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Wadowic

Za nami największe darterskie wydarzenie w Wadowicach.🎯
W miniony piątek w restauracji Całkiem Nova w Wadowicach odbył się Pierwszy Turniej o Puchar Burmistrza Wadowic.
Przybyło ponad 50 zawodników z Wadowic i okolic.
Największą gwiazdą wydarzenia był uczestnik i rekordzista mistrzostw świata, zawodnik federacji PDC – zajmujący 84 miejsce w światowym rankingu – Krzysztof Kciuk.
Turniej rozgrywany był na 8 tarczach. Zawodnicy podzieleni zostali na 8 grup. Z każdej grupy wychodziło 4 najlepszych graczy.
Poniżej klasyfikacja turnieju 🏆
🥇 miejsce – Krzysztof Kciuk (Kraków)
🥈 miejsce – Oskar Kurysia (Żywiec)
🥉 miejsce – Zbigniew Ekiert (Andrychów)
4 miejsce – Łukasz Stybak (Wadowice)
5 miejsce – Piotr Romanowski (Wadowice)
5 miejsce – Bartłomiej Mroszczak (Nowy Targ)
5 miejsce – Katarzyna Nowaczek (Kraków)
5 miejsce – Paweł Ramenda ( Andrychów)
Pierwszy Turniej o Puchar Burmistrza Wadowic, to kolejne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Dart Wadowice. Organizatorzy wspominali, że Dart w Wadowicach cieszy coraz większą popularnością.
„To był jak dotąd największy organizowany przez nas turniej. Systematycznie idziemy do przodu. Zaczynaliśmy od 2 tarcz i rozgrywek na 16 osób. Obecnie mamy do dyspozycji 9 stanowisk i jesteśmy w stanie zorganizować turniej na ponad 50 osób. W ciągu 48h od uruchomienia zapisów mieliśmy już prawie komplet uczestników, więc chętnych do gry nie brakuje. Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju. Dziękujemy również Burmistrzowi Wadowic, Panu Bartoszowi Kalińskiemu za ufundowanie nagród. Gratulujemy Krzysztofowi Kciukowi zwycięstwa i cieszymy się bardzo, że odwiedził nas tak znakomity zawodnik” – mówili członkowie Stowarzyszenia Dart Wadowice
Kolejnym darterskim wydarzeniem, organizowanym przez Stowarzyszenie będzie dwudniowy Puchar Mikołajkowy w grudniu. Natomiast w międzyczasie Dart Wadowice, rusza z Wadowicką Ligą Darta – rozgrywki ligowe odbywać się będą w każdy czwartek, w restauracji Całkiem Nova Wadowicach. Każdy może dołączyć do ligi. Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.dartwadowice.pl i na mediach społecznościowych.